win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Είσαστε υπέρ της κατασκευής σταθμού πυρηνικής ενέργειας στην Ελλάδα;

Ψηφίσαν
19. Δεν επιτρέπεται να ψηφίσετε σ' αυτήν την ψηφοφορία
  • Ναι.

    3 15,79%
  • Όχι.

    13 68,42%
  • Λευκό.

    3 15,79%
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 35

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #19
    Μηχανικός
    Μηχανικός Ορυκτών Πόρων
    Το Αβατάριο του μέλους mred-akias
    Εγγραφή
    25.10.2009
    Περιοχή
    Χανιά-Αθήνα
    Αναρτ.
    106
    Εύσημα

    έδωσε
    42
    έλαβε
    24
    Αρχεία

    Λήψεις
    23
    Ανέβασε
    6

    Προεπιλογή

    Βαγγέλη δεν διαφωνώ. Απλά δεν έχω αποφασίσει. Και δεν έχω αποφασίσει καθώς ότι ξέρω για τους αντιδραστήρες προέρχεται από δεδομένα (εκπομπές του Discovery κλπ έως wikis) που έχουν να κάνουν με το Τσερνόμπυλ και την τότε τεχνολόγια, με τους τότε συντελεστές ασφαλείας που χρησιμοποιούσε τότε η Σοβιετική Ένωση όταν ακόμη υπήρχε. Αν δεν ψάξω, δεν μπορώ να υποστηρίξω καμία επιλογή (εκτός από το να μην πάρω θέση όπως τώρα).

    Αλλά όντως με μια πρόχειρη ματιά, το πιθανό κόστος σε ζωές είναι αποτρεπτικό, ωστόσο θεωρώ ότι δεν μπορώ να είμαι απόλυτος καθώς έτσι και αλλιώς καθώς οι συντελεστές ασφαλειάς για τους οποίους μαθαίνω και αργότερα θα χρησιμοποιήσω αφορούν στην ουσία το αποδεκτό κόστος ζωής. Και μάλιστα ως μηχανικός πρέπει να κάνω διάκριση και στους ανθρώπους, καθώς διαφορετικό συντελεστή θα έχει ας πούμε ένας ανελκυστήρας για μικρά φορτία, διαφορετικό για μεταφορά προσωπικού και διαφορετικό για μεταφορά παιδιών.

    Shelby ακριβώς με αυτήν την λογική σκέφθηκα το ΕΚΕΦΕ. Μήπως είναι καλύτερα αν εμπλέκεται και φορέας που λόγω έρευνας είναι υποχρεωμένος να κρατάει μια (πιο) υπεύθυνη στάση. Δεν ξέρω εάν ευσταθεί η λογική μου όμως.

Παρόμοια θέματα

  1. Excel: "Ολογραφως.xla" & "Numbers2Text.xla"
    Από το μέλος ΚΥΡΙΑΚΟΣ στη θεματική κατηγορία Λογισμικό, πρότυπα έντυπα & σχέδια, από μηχανικούς, για μηχανικούς
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 09.12.2020, 12:03
  2. Αίτηση στο ΑΔΕΠ για θέση "Πολιτικών Δομικών Έργων Υποδομής" από "Πολιτικό Δομικών Έργων"
    Από το μέλος Adamantios στη θεματική κατηγορία Επαγγελματικά δικαιώματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταία Ανάρτηση: 06.03.2018, 11:02
  3. N.4178/13: ΔΕΔΟΤΑ: Συμπλήρωση πεδίων ''πρόσθετη τρωτότητα" και "ενδεχόμενη τρωτότητα"
    Από το μέλος Irada στη θεματική κατηγορία Αυθαίρετα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταία Ανάρτηση: 10.11.2017, 10:57

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •